KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë (Faqe 27)

Kulturë

Korçë, Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve çel sezonin veror

Korçë, Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve çel sezonin veror

Për të 11-in vit radhazi, Bashkia e Korçës, sjell në këtë qytet Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve. 30 grupe nga vendi dhe bota, ndezën atmosferën me performancat dhe fabulat e larmishme, kostumet, veshjet, muzikën dhe paradën në sheshin kryesor. Kryetari i bashkisë Sotiraq Filo tha se me këtë festival çelet edhe …

Më shumë

Rita Ora ndez Tiranën

Rita Ora ndez Tiranën

Sheshi “Skënderbej” në Tiranë është ndezur mbrëmjen e së djelës, kur në skenën e koncertit të ngritur posaçërisht është shfaqur këngëtarja shqiptare, Rita Ora. E veshur me të verdha dhe flokë të kuqe, fillimisht me “Your Song” e më tej me shumë hite të tjera, Rita Ora, ndër këngëtaret më …

Më shumë

Të dielën në RTSH Muzikë finalja e Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë

Të dielën në RTSH Muzikë finalja e Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë

Që prej të premtes në Shkodër po mbahet edicioni i 56-të i Festivalit të 56-të Mbarëkombëtar të Këngës për Fëmijë. Ai është aktiviteti më i rëndësishëm muzikor për fëmjë që i ka shoqëruar ata që nga viti 1963. Ndër vite festivali pasuron fondin e këngëve për fëmijë, por prej tij …

Më shumë