KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë (Faqe 134)

Kulturë

Shuhet regjisori Minarolli

Shuhet regjisori Minarolli

Shuhet në mënyrë të papritur Artan Minarolli, një nga emrat e njohur të kinematografisë shqiptare. Familjarë të tij kanë njoftuar se ai ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak mëngjesin e së enjtes. Regjisori Minarolli do të mbahet mend për dokumentarin “Për një centimetër”, filmat “Fjalë pa fund”,“Qind për qind”,“Plumbi …

Më shumë

KOKSH shpall 10 sportistët më të mirë të vitit 2015

komiteti olimpik shqiptar shpall 10 futbollistet me te mire te vitit 2015

Komiteti Olimpik Shqiptar shpalli 10 sportistët më të mirë të vitit 2015. Në përzgjedhjen e tyre KOKSH kishte parasysh pjesmarrjen në aktivitetet kombëtare e ndërkombëtare, si dhe rezultatet e arritura në disiplina të ndryshme. Sipas rradhitjes në vend të parë është Luiza Gega, kampionia dhe rekordmenia e atletikës shqiptare. Më …

Më shumë

Finalja e Festivalit të 54-ët të Këngës në RTSH, do të transmetohet dhe në faqen e Eurovisionit

festivali i kenges nata finale eurovision livestream

Në Tiranë nis të premten Festivali i 54-ët i Këngës në RTSH, aktiviteti më i vjetër i muzikës së lehtë shqiptare. Të gjitha netët e festivalit mund t’i ndiqni drejtëpërdrejtë në valët e RTSH si dhe në livestream në adresën www.rtsh.al. Fituesi i këtij festivali, sikurse është bërë traditë, do të përfaqësojë …

Më shumë