KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018 (Faqe 5)

FIFA Rusi 2018

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Historia e Rusisë deri më tani; Një ndeshje e paharrueshme në hapje të Botërorit Rusi 2018, dhe fitorja me Egjiptin i dhanë mundësinë atyre për t’u kualifikuar.  Por humbja me Uruguajin i solli ata me këmbë në tokë. Pasi sfida me Spanjën është krejt gjë tjetër. Përgatitësi atletik i Rusisë, Paulino …

Më shumë

Grupi G, goli i shqiptarit Januzaj firmos fitoren minimale të Belgjikës ndaj Anglisë, Tunizia përmbys Panamanë 2-1

Përmbledhje Angli vs Belgjikë 28 Qershor 2018

Pas grupit H, edhe grupi G i “Rusi 2018” ka dhënë të enjten verdiktet e tij duke kualifikuar për më tej Belgjikën, si të parën e grupit dhe Anglinë si të dytën. Ndërkohë, Tunizia ka mundur 2-1 Panamanë në takimin tjetër të mbrëmjes, por të dyja skuadrat ishin eliminuar që …

Më shumë

Rusi 2018; Gjermania turpërohet 0-2 nga Koreja e Jugut, Suedia dhe Meksika kualifikohen

Gjermania turpërohet 0-2 nga Koreja e Jugut, Suedia dhe Meksika kualifikohen

Tradita e eliminimit të kampiones në fuqi të botës që  në fazën e grupeve, nisi me Francën në 2002-shin, e vijoi me Italinë në 2010-ën dhe Spanjën në 2014-t, ka mbetur në fuqi edhe në Botërorin “Rusi 2018”, sepse kampionia në fuqi, Gjermania, është eliminuar pas një humbjeje të turpshme …

Më shumë