KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018 (Faqe 4)

FIFA Rusi 2018

Botërori, Suedia mposht Zvicrën, është në çerelfinale

Botërori, Suedia mposht Zvicrën, është në çerelfinale

Suedia është çerekfinalistja e 7-të e këtij Botërori, pasi nordikët mundën minimalisht Zvicrën, në takimin e zhvilluar të martën pasdite në Stadiumin e Shën Pjetërburgut. Pjesa e parë e ndeshjes së zhvilluar në Shën Pjetërburg ka qenë e barazpeshuar, me të dyja skuadrat që nuk arrijnë të thyejnë njëra-tjetrën, kjo …

Më shumë

Një ish miss në shkallët e stadiumit që përshëndet golin e Pavard

Një ish miss në shkallët e stadiumit që përshëndet golin e Pavard

Midis francezëve që i gëzohen golave të Francës në shkallët e stadiumeve ruse, është edhe një tifoze speciale. Ajo është Rashel Legen Trapani, e fejuara e Benjamin Pavard, i cili realizoi atë supergol në sfidën kundër Argjentinës. Ajo ndodhej në shkallët e stadiumit të Kazanit, për të ndjekur ndeshjen që …

Më shumë

Botërori, Rusia triumfon në ruletën e 11-metërshve

Rusia ecën përpara, Sapanja kthehet në shtëpi

“Rusi 2018” vazhdon të jetë Botërori i të papriturave të mëdha dhe e diela pasdite ka shkaktuar një tjetër “viktimë”. Pasi ka përcjellë më parë 4 herë kampionen e botës, Gjermaninë, dhe dy herë kampionen e botës, Argjentinën, por edhe kampionen në fuqi të Evropës, Portugalinë, Botërori 2018 ka nisur …

Më shumë