KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018 (Faqe 3)

FIFA Rusi 2018

Shumëfishohen shitjet e kokoshnikës, kapeles tradicionale ruse

Shumëfishohen shitjet e kokoshnikës, kapeles tradicionale ruse

Fabrika e prodhimit të kokoshnikëve, kapeleve tradicionale ruse ka shumë punë tani gjatë botërorit. Si vendasit dhe të huaj duan ta kenë një të tillë. Ata i porosisin nëpërmjet internetit apo edhe i blejnë nëpër dyqanet e posaçme. Natalia Prozorova, një tifoze e Rusisë tregon me emocion se nuk ka …

Më shumë

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t’i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t'i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Të gjithë futbollistët e vegjël dhe trajneri i tyre që kanë mbetur të bllokuar në një shpellë në veri të Tailandës, janë të ftuar të marrin pjesë në finalen e botërorit rus. Ky është premtimi që ka bërë presidenti i FIFA-s Xhani Infantino. “Nëse, ashtu si të gjithë shpresojmë, skuadra …

Më shumë

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Do të jetë një çështje e brendshme evropiane ajo e titullit të kampiones së botës, sepse, pasi është eliminuar Uruguai pasdite, edhe përfaqësuesja e fundit e mbetur nga Amerika Latine, Brazili, u eliminua përballë Belgjikës. 5 herë kampionët e botës janë mundur 1-2 përballë “Djajve të kuq”, të cilët rikthehen …

Më shumë

Tygart: Sistemi i dopingut në Rusi vazhdon të ecë përpara

Tygart: Sistemi i dopingut në Rusi vazhdon të ecë përpara

Rusia është vendi me numrin më të madh të medaljeve të hequra, sidosmos ato olimpike, për shkak të përdorimit të dopingut. E kjo nuk është aspak pozitive. Edhe në botërorin e futbollit ka dyshime se futbollistët e kombëtares ruse kanë përdorur sistematikisht doping, duke vënë në diskutim ecurinë pozitive. Gjithçka …

Më shumë