KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018 (Faqe 2)

FIFA Rusi 2018

Franca fiton 1-0 me Belgjikën dhe shkon në finale e botërorit FIFA Rusi 2018

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Është njohur finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”, pasi gjysmëfinalja e parë, ajo midis Francës dhe Belgjikës, e luajtur të martën në mbrëmje në Stadiumin e Shën Pjetërburgut, është fituar nga galët me një gol të vetëm. Ka qenë një duel interesant nga fillimi deri në fund ky duel …

Më shumë

Zhan-Mari Pfaf: Belgjika është një skuadër shumë e mirë

Zhan-Mari Pfaf: Belgjika është një skuadër shumë e mirë

Ai është një nga personalitetet më të spikatura të një periudhe të jashtëzakonshme të futbollit belg, por ish-portieri legjendar, Zhan-Mari Pfaf, mendon se brezi aktual është një nivel tjetër. “Belgjika është një skuadër shumë e mirë. Edhe më parë ne kishim një “brez të artë, nga viti 1980, deri në …

Më shumë

Rusi 2018; Kroacia në gjysëmfinale midis drithërimash pafund

Rusi 2018; Kroacia në gjysëmfinale midis drithërimash pafund

Kampionati i 21-të Botëror i Futbollit ka njohur të shtunën në mbrëmje edhe gjysmëfinalisten e 4-t dhe të fundit dhe ajo është Kroacia, e cila ka triumfuar në duelin e fundit çerekfinal ndaj përfaqësueses së vendit organizator, Rusisë. Ballkanasit fituan 4-3 ndaj vendasve pas goditjeve nga pika e bardhë, pasi …

Më shumë

Suedi – Angli, Britanikët thyejnë nordikët për herë të 3-të në gjysëmfinale

Suedi - Angli, Britanikët thyejnë nordikët për herë të 3-të në gjysëmfinale

Njëra nga dy ekipet që kanë fituar të paktën një herë trofeun e çmuar të kampiones së botës, Anglia, është në rrugë të mbarë për ta synuar edhe një herë një sukses të tillë, pasi ka triumfuar të shtunën ndaj Suedisë, me një fitore dygolëshe. Në fakt, sfida e zhvilluar …

Më shumë

Kroacia në gjysmëfinale, mes drithërimash pa fund mposht Rusinë me 11-metërsha

Kroacia në gjysmëfinale, mes drithërimash pa fund mposht Rusinë me 11-metërsha

Ka rezultuar një ndeshje që dukej se nuk do të përfundonte kurrë çerekfinalja e 4-të e Botërorit “Rusi 2018”, por pas 130-minutave dhe 10 goditjeve nga pika e bardhë, Kroacia ka triumfuar ndaj Rusisë. Ballkanasit fituan 4-3 ndaj vendasve pas goditjeve nga pika e bardhë, pasi koha e rregullt dhe …

Më shumë