KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018 (Faqe 13)

FIFA Rusi 2018

Lëv: Gjermania synon ta fitojë Botërorin dhe jo thjesht ta mbrojë atë!

Lëv: Gjermania synon ta fitojë Botërorin dhe jo thjesht ta mbrojë atë!

Pavarsisht se bari ishte disa milimetra më shumë se çdo të kishte dëshiruar trajneri Joakim Lëv, Gjermania ka nisur seancat stërvitore në kompleksin stërvitor të CSKA-së së Moskës, në një atmosferë përgjithsësisht të qetë. Pas disa ushtrime pasimesh apo disa ndeshjeve të vogla me pak lojtarë, futbollistët vijojnë të zbavitin …

Më shumë

“Rusi 2018” gati qendra kundër huliganëve

"Rusi 2018" gati qendra kundër huliganëve

Qendra Ndërkombëtare e Bashkëpunimit (CICC), e cila sjell përfaqësuesit e policisë nga 32 vende pjesëmarrëse në Kupën e Botës në Moskë, ka filluar punë tashmë. Qëllimi i saj është të shmangin çdo ngjarje që lidhet me huliganizmin. “Objektivi kryesor i punës sonë të përbashkët do të jetë të minimizojmë shkeljet …

Më shumë

Sanksionet amerikane, “Nike” lë pa këpucë kombëtaren iraniane

Sanksionet amerikane, "Nike" lë pa këpucë kombëtaren iraniane

Vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të ndëshkuar Teheranin ka patur pasojat e tij edhe në Botërorin Rusi 2018. Kompania “Nike” nuk do të furnizojë me këpucë futbolli kombëtaren iraniane. Një çështje mjaft e rëndësishme kjo për drejtuesit e kombëtares në Botërorin e Rusisë. Trajneri Kerioz dhe stafi …

Më shumë