KRYEFAQJA » LAJME » FIFA Rusi 2018

FIFA Rusi 2018

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë duke u shpallur fituese e Kampionatit Botëror FIFA Rusi 2018. Takimi final mes tyre në Luzhniki Stadium të Moskës të dielën, përpara pak më shumë se 78 mijë tifozëve të zjarrtë, kishte vërtetë nota dramatike. Ndërsa kroatët sulmonin pa ndërerë dhe i kishin vënë francezët …

Më shumë

Belgjika fiton medaljen e argjentë në Botërorin e Rusisë

Belgjika fiton medaljen e argjentë në Botërorin e Rusisë

Kampionati i 21-të Botëror i Futbollit, që po mbahet në Rusi dhe po sillet për sportdashësit ekskluzivisht dhe falas nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, ka luajtur të shtunën pasdite aktin e tij të parafundit. Belgjika dhe Anglia kanë zbritur në fushën e blertë të Stadiumit të Shën Pjetërburgut për duelin …

Më shumë

“Tirana Fan Zone” një tjetër “stadium” për botërorin e futbollit

“Tirana Fan Zone” një tjetër "stadium" për botërorin e futbollit

“Tirana Fan Zone” apo thënë ndryshe zona e tifozëve e ngritur në zemër të kryeqytetit, në Sheshin “Skënderbej”, ka përjetuar të martën në mbrëmje një sfidë emocionuese frankofone. Sheshi ka qenë i mbushur plot me tifozë, shqiptarë dhe të huaj, që kishin ardhur për të ndjekur takimin e parë gjysmëfinal …

Më shumë

Franca fiton 1-0 me Belgjikën dhe shkon në finale e botërorit FIFA Rusi 2018

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Është njohur finalistja e parë e Botërorit “Rusi 2018”, pasi gjysmëfinalja e parë, ajo midis Francës dhe Belgjikës, e luajtur të martën në mbrëmje në Stadiumin e Shën Pjetërburgut, është fituar nga galët me një gol të vetëm. Ka qenë një duel interesant nga fillimi deri në fund ky duel …

Më shumë