KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 (Faqe 5)

Euro 2016

Euro 2016 – Sërish përleshje midis tifozëve

euro 2016, tifozet polake, perleshje, franceze, policia, trazira

Sërish tifozët e Polonisë bëhen protagonistë të dhunës në Francë. Përpara ndeshjes Ukrainë-Poloni e vlefshme për kualifikimin në grupin C të finaleve të Euro 2016, tifozeritë e të dyja skuadrave janë përleshur midis tyre në kohën që po shkonin drejt stadiumit. Ndërsa ecnin nëpër rrugët e Marsejës, tifozët janë goditur …

Më shumë

EURO 2016, Kombëtarja kuqezi vijon përgatitjet në Francë

Në pritje të verdikteve të grupeve të tjera, që do të përcaktojnë nëse Shqipëria do ta vazhdojë aventurën e saj në “Francë 2016”, Kombëtarja kuqezi vazhdon përgatitjet e saj dhe të hënën në mbrëmje, para mediave kanë dalë mesfushori Burim Kukeli dhe portieri Orges Shehi. Për mesfushorin shtatshkurtër, suksesi i …

Më shumë