KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 (Faqe 4)

Euro 2016

Rama pret kombëtaren: “Ajo që ju keni dhënë në këtë europian për Shqipërinë dhe shqiptarët, kudo ku rrojnë, shkon shumë përtej futbollit”

"Ajo që ju keni dhënë në këtë europian për Shqipërinë dhe shqiptarët, kudo ku rrojnë, shkon shumë përtej futbollit"

Futbollistët e kombëtares shqiptare u pritën si heronj në Tiranë, pas një paraqitjeje mbresëlënëse në “Euro 2016”. Në Aerportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kishte dalë vetë kryeministri Edi Rama i cili u takua përzemërsisht me të gjithë ekipin. Pas egzekutimi të himnit, kombëtarja shqiptare me një autobuz të hapur u nis …

Më shumë

Tirana, përgatitje për pritje madhështore të kuqezinjve

tirana fan zone, pritja e kombetares, feste, ora 17 00

Në Tiranë kanë filluar përgatitjet për të pritur ekipin kombëtar shqiptar pas pjesmarrjes në “Euro 2016”. Ndonëse nuk arriti të kalonte turin e parë, përfaqësimi për herë të parë i Shqipërisë në një ngjarje të këtij niveli, po konsiderohet sukses dhe pjestarët e ekipit si heronj. “Le t’u dhurojmë heronjve …

Më shumë

Shqipëria mbyll “Euro 2016”, Rama: Të presim heronjtë!

Shqipëria mbyll "Euro 2016", Rama: Të presim heronjtë!

Shqipëria e mbylli të mërkurën pjesmarrjen e saj të parë në Euro 2016, pasi rezultatet e disa takimeve nuk favorizuan vazhdimin e mëtejshëm. Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë në Fejsbuk, duke e quajtur ” kapitulli më fantastik i futbollit shqiptar”. “Le t’u dhurojmë heronjve tanë një festë të paharrueshme …

Më shumë