KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 (Faqe 2)

Euro 2016

Euro 2016: Demtohet Ronaldo

euro 2016, ronaldo, demtohet, portugali wales

Shqetësim në kampin portugez. Kristiano Ronaldo ka ndërprerë stërvitjen e mëngjesit për disa minuta, ndërsa drejtohej nga trajneri Fernando Santos, në prag të gjysmëfinales me Uellsin, e cila zhvillohet sot në në mbrëmje në Lion. Ylli i Realit të Madridit ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë gjatë stërvitjes …

Më shumë

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania kualifikohet pas 18 penalltish

Gjermania u kualifikua për fazën gjysëmfinale të “Euro 2016” pas një takimi me nota dramatike me Italinë. Tifozët e Gjermanisë shpërthyen me brohoritje, ndërsa ata italianë u zhytën në dëshpërim, kur Jonas Hector  vetëm në penalltinë e 18-të arriti ti siguronte Gjermanisë kualifikimin. 90-minutshi historik midis tyre u mbyll me rezultatin …

Më shumë

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

Euro 2016: Prortugalia në gjysmëfinale, fiton 5-3 me penallti

U luajt sot në orën 21:00 në stadiumin Velodrome në Marsejë ndeshja e parë çerekfinale ndërmjet Polonisë dhe Portugalisë. Portugalia u kualifikua për në gjysmëfinale duke mundur Poloninë 5-3. Vendimtar ishte gabimi i polakut Błaszczykowski nga pika e bardhë. Pas kohës së rregullt dhe asaj shtesë rezultati mbeti po ai …

Më shumë

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani – Itali

Euro 2016: Hungarezi Kassai do të gjykojë Gjermani - Itali

Do të jetë hungarezi Viktor Kassai ai që do të gjykojë ndeshjen më të madhe të Euro 2016, atë ndërmjet Gjermanisë dhe Italisë. Takimi çerekfinal luhet të shtunën në orën 21:00 në stadiumin Matmut Atlantique në Bordo. Vijërojtës do të jenë bashkëatdhetarët György Ring dhe Vencel Tóth, gjyqtarët shtesë janë …

Më shumë