KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 (Faqe 10)

Euro 2016

Euro 2016, Kombëtarja shqiptare zhvendoset në Marsejë

Kombëtarja shqiptare u ka dhënë mbrëmë fund përgatitjeve në kampingun kuqezi në Përrò Gire, me seancën stërvitore të së hënës në mbrëmje dhe konferencën për shtyp. Sipas axhendës, të martën, në orën 11:00 skuadra është nisur drejt Marsejës për takimin e së mërkurës në mbrëmje, atë kundër përfaqësueses vendase, Francës. …

Më shumë

Euro 2016: Hodgson dhe Rooney, thirrje tifozëve për qetësi

Euro 2016: Hodgson dhe Rooney, thirrje tifozëve për qetësi

Trajneri i Anglisë Roy Hodgson dhe kapiteni Wayne Rooney u kanë bërë thirrje tifozëve anglezë që “të rrinë larg nga incidenteve” pas paralajmërimit të UEFA-s që nëse përsëriten të tilla si në Marsejë, kombëtaret angleze dhe ruse do të përjashtohen nga europiani. “Kemi punuar fort për të arritur këtu, tha …

Më shumë