KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 99)

Ekonomi

Prezantohet Bursa Bujqësore

Në Ministrinë e Bujqësisë dhe Ushqimit është prezantuar mekanizmi i mbikëqyrjes së tregut bujqësor, i njohur si Bursa Bujqësore. Për ministrin Edmond Panariti kjo bursë do të shërbejë për një vendosje të balancës mes prodhuesit dhe grumbulluesit, por edhe për qytetarin. Të interesuarit do të kenë mundësi të shohin dhe …

Më shumë

WIZZAIR së shpejti në Shqipëri

WIZZAIR së shpejti në Shqipëri

Kompania ajrore hungareze me kosto të ulët WIZZAIR, pritet të fillojë fluturimet në linjën Budapest-Tiranë-Budapest në muajin prill të vitit të ardhshëm. Memorandumin e bashkëpunimit u nënshkrua nga Ministri i Zhvillimit Kombëtar hungarez, Miklós Seszták dhe Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, i cili gjendet në Budapest për një …

Më shumë

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

OSHEE prezantoi të enjten aplikacionin OSHEE Mobile, një risi teknologjike për të ndihmuar qytetarët të kryejnë shërbimet online. Me anë të aplikacionit OSHEE Mobile çdo përdorues i një telefoni “smart” mundet të regjistrohet për të patur llogarinë online pranë kompanisë; të kontrollojë konsumin dhe faturën mujore; të kryejë pagesa të …

Më shumë

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Aktivistë të AKIP(Aleanca Kundër Importit të Plehërave) po protestojnë që nga mbrëmja e së mërkurës përpara Parlamentit kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve. Ata kanë ngritur çadra dhe paralajmëruan përshkallëzim të protestës gjatë seancës plenare të së enjtes ku sipas protestuesve do të tentohet të miratohet ligji i importit …

Më shumë