KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 8)

Ekonomi

Velipojë, Klosi u bën thirrje bizneseve: Jini të ndershëm me çmimet!

Velipojë, Klosi u bën thirrje bizneseve: Jini të ndershëm me çmimet!

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ju kërkoi bizneseve turistike në Velipojë të jenë të ndershëm me çmimet, pasi kjo politikë është çelësi i suksesit të zhvillimit të turizmit. “Shteti ashtu sic ju ka mbështetur në aktivitetin tuaj,do të jetë në kontroll që aktiviteti të mos jetë abuziv, të …

Më shumë

Gjiknuri premton shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin

Gjiknuri premton shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin

Ministri i energjisë dhe infrastrukturës Damian Gjiknuri premtoi shtim të linjave të trageteve që lidh Sarandën me Korfuzin, pas kërkesave në rritje për qarkullim mes dy vendeve. Gjatë një takimi me operatorët turistikë të zonës ministri tha se krahas shtimit të linjës së trageteve, qeveria po sheh edhe mundësinë e …

Më shumë

Presidenti Meta kthen ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”: Ulen taksat për lojrat e fatit!

Ahmetaj: Asgjë të re lidhur me tatimin mbi lojrat e fatit

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer të martën një tjetër ligj për rishikim në Kuvend. Bëhet fjalë për ndryshimet e miratuara nga mazhoranca në ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”. Ligji i miratuar nga PS kaloi pa shumë debate. Presidenti kundërshton pikën që lidhet me uljen e taksave për lojërat e …

Më shumë