KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 60)

Ekonomi

Shqipëria dhe Estonia synojnë të rritin bashkëpunimin ekonomik

Shqipëria dhe Estonia synojnë të rritin bashkëpunimin ekonomik

Për të rritur bashkëpunimin tregtar mes Shqipërisë dhe Estonisë është zhvilluar në Tiranë forumi i bisnesit mes dy vendeve. Sektorët prioritarë të ekonomisë shqiptare për të cilat sipërmarrësit estonez shfaqen interes, janë sektori i teknologjisë së informacionit, ai i agrokulturës dhe agro ushqimit, gjithashtu edhe fusha e mbrojtjes dhe infrastrukturës …

Më shumë

Parlament, Basha i kërkon Ramës të kthejë ndihmën ekonomike për 20 mijë familje

Parlament, Basha i kërkon Ramës të kthejë ndihmën ekonomike për 30 mijë familje

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i kërkoi qeverisë dhe drejtpërdrejt kryeministrit Ei Rama të rikthejë ndihmën ekonomike për të paktën 20 mijë familjeve shqiptare, dhe ti japi fund atij që ai e quajti akt kriminale. “”Ti je mbështetësi më i madh i dembelizmit dhe klientelizmit në Shqipëri. Ka bërë kontrata …

Më shumë

Takimi i presidentit Meta me “Forumin e Përbashkët të Prodhuesve Shqiptarë”

Takimi i presidentit Meta me “Forumin e Përbashkët të Prodhuesve Shqiptarë”

Presidenti Ilir Meta priti të hënën në një takim konsultativ përfaqësuesit e “Forumit të Përbashkët të Prodhuesve Shqiptarë”.  Ky forum është krijuar rishtaz si një “platformë lobimi” për promovimin e produkteve shqiptare, përfaqësuar nga Dhomat e Tregtisë së Shqipërisë, të Kosovës dhe Maqedonisë. Presidenti i Republikës përgëzoi dhe mbështeti iniciativën …

Më shumë