KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 42)

Ekonomi

Rrugët me pagesë do të shtohen, Rama paralajmëron Kashar-Rrogozhinë -Vlorë

Rrugët me pagesë do të shtohen, Rama paralajmëron Kashar-Rrogozhinë -Vlorë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një komunikim të drejtëpërdrejtë me publikun  në orën 19, lidhur me ngjarjet në “Rrugën e Kombit”, për atë që ai e quajti “krimin e rëndë që u krye ndaj pronës së përbashkët dhe investimit të kryer”. Më parë ai paralamëroi se “Dhuna barbare mbi pronën …

Më shumë

Fushë-Arrëzi, qyteza e braktisur ku varfëria ulet këmbëkryq

Fushë-Arrëzi, dikur krenaria e industrisë shqiptare tashmë i braktisur

Qytetarët e Fushë – Arrëzit prej vitesh po përballen me papunësi dhe gjendje të vështirë ekonomike. Pas 27 vitesh kur një prej industrive më të mëdha të përpunimit të drurit dhe prodhimit të mobiljeve në vend pushoi së funksionuari, shumë specialistë dhe punonjës të kësaj ndërmarrjeje e braktisën qytezën. Sipas …

Më shumë