KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 38)

Ekonomi

Qeveria Britanike e pranon, me Brexit, ekonomia më keq

brexit

Ekonomia britanike do të rritet më ngadalë jashtë Bashkimit Evropian. Për herë të parë pas “Brexit” qeveria britanike pranon se pavarësisht se çfarë marrëveshje arrin Londra me Brukselin, ekonomia vendase do të cënohet. Përmes një raporti konfidencial të zbuluar nga mediat, qeveria britanike pranon se rritja ekonomike jashtë BE do …

Më shumë

Rama u premton bizneseve doganë elektronike: Në shkurt nuk do të shikoni më doganierë!

Rama u premton bizneseve doganë elektronike: Në shkurt nuk do të shikoni më doganierë!

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar revolucion në fushën e doganave. Të hënën në mbrëmje gjatë cermonisë së dhënies së çmimeve të përvitshme “Bleta e Artë” për bizneset më të suksesshme, zoti Rama tha se në fund të muajit shkurt bizneset nuk do të ballafaqohen më me doganat. “Bashkë me plakat …

Më shumë

Aeroporti i Vlorës, qeveria kërkon leje për shqyrtimin e ofertës

Ministri Gjiknuri për negociatat për Aeroportin e Vlorës

Projekt-ligji për fillimin e negociatave me konsorciumin me ofertën për aeroportin e Vlorës wshtw diskutuar nw komisionin e veprimtarisw prodhuese. Kjo ofertë parashikon një investim prej afro 100 milionë euro. “Do të jetë një projekt tërësisht me financim privat”,- theksoi ministri i infrastruktures dhe energjisw Damian Gjiknuri. I pyetur nga …

Më shumë

Durrës, Policia Bashkiake aksion për lirimin e hapsirave nga ambulantët

Durrës, Policia Bashkiake aksion për lirimin e hapsirave nga ambulantët

Policia bashkiake në Durrës ka ndërmarrë një aksion për lirimin e të gjitha hapësirave që ishin zaptuar prej vitesh nga tregtarë ambulantë. Bëhet fjalë për zonën pranë ish Fabrikës së Bukës në të cilën ushtronin aktivitetin tregtarët e rrobave të përdorura. Kryeinspektori i policisë bashkiake Vasip Çopa është shprehur se …

Më shumë