KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 34)

Ekonomi

Abuzimet me rrugët, në prokurori edhe kreu aktual i ARRSH

Abuzimet me rrugët, në prokurori edhe kreu aktual i ARRSH

Pas dy ish-Ministrave të Transportit Haxhinasto dhe Dervishaj, kreu aktual i ARRSH-së Afrim Qendro i është përgjigjur thirrjes së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, për të dhënë shpjegime në lidhje projektin e rrugës Elbasan- Tiranë. Pas dëshmisë në prokuroi, Qendro tha se kishte dhënë shpjegime për atë çfarë ai dinte …

Më shumë

Përmbytjet në Fier, fermerët e Kafarajt kërkojnë mbështetje nga shteti

Përmbytjet në Fier, fermerët e Kafarajt kërkojnë mbështetje nga shteti

Fermerët e Kafarajt në Fier, kërkojnë mbështetje shtetërore për dëmet e shkaktuara në bujqësi. Dy përmbytjet e njëpasnjëshme gjatë muajve të fundit, u kanë shkatërruar çdo gjë, dëmshpërblimi për kulturat bujqësore janë parashikuar vetëm në rastet kur shpallet emergjenca civile. Fermerët e Kafarajt kanë protestuar sërish të hënën, duke pretenduar …

Më shumë