KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 30)

Ekonomi

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Partia Demokratike më e madhja e opozitës në Shqipëri, publikon fakte dhe raporte që sipas saj tregojnë se një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë dhe pa garë. Deputetja demokrate Jorida Tabaku përmendi një prej këtyre kompanive, që sipas saj është e një familjari të kryeministrit …

Më shumë

Irani në gjykatën e OKB për të hequr sanksionet amerikane

Mohsen Mohebi

Irani i është drejtuar gjykatës më të lartë të Kombeve të Bashkuar në përpjekje për të hequr sanksionet amerikane të rivendosura ndaj tij nga Presidenti Donald Tramp. Çështja iu paraqit Gjykatës Ndërkombëtre të Drejtësisë në korrik të këtij viti, me pretendimin se sanksionet që adminisrata Tramp vendosi në datën 8 …

Më shumë

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor pritet të takohen të hënën në Durrës

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor pritet të takohen të hënën në Durrës

Komisionerit për Zgjerimin Johannes Hahn dhe kryeministrat e shteteve të Ballkanit Perëndimor, pritet të takohen të hënën në Durrës, në fokus të të cilit do të jetë integrimi ekonomik. Sipas një njoftimi të zyrës për shtyp e Kryeministrisë, temë e diskutimit do të jetë vizioni i përbashkët mbi Strategjinë e …

Më shumë

Ish ministri i LSI Haxhinasto: Qeveria ka humbur sensin e realitetit!

Ish ministri i LSI Haxhinasto: Qeveria ka humbur sensin e realitetit!

Ish ministri i transportit dhe infrastrukturës në qeverinë Rama, aktualisht deputeti i LSI-së, Edmond Haxhinasto, ka akuzuar qeverinë aktuale socialiste se ka humbur sensin e shërbimit ndaj qytetareve. “Qeveria ka humbur sensin e realitetit. Ajo ka humbur sensin e shërbimit ndaj qytetarit. Shqiperisë i duhet një qeveri me fytyrë humane …

Më shumë