KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 26)

Ekonomi

Çfarë i pengon investitorët italianë në Shqipëri?-Flet Sergio Fontana, president i “Confindustria Albania”

Italia është partneri më i madh tregëtar i Shqipërisë, ndërkohë që bizneset italiane përfaqësojnë më shumë se gjysmën e vendeve të punës të hapura në Shqipëri nga bizneset e huaja. Sergio Fontana, president i “Confindustria Albania” thotë në një intervistë për RTSH se bizneset italiane e shohin me interes Shqipërinë, …

Më shumë

Merkel: Bashkimi Evropian po përgatitet për kundërmasa ndaj tarifave doganore të SHBA-së

Merkel: Bashkimi Evropian po përgatitet për kundërmasa ndaj tarifave doganore të SHBA-së

Evropa do të zbatojë kundërmasa ndaj tarifave doganore të SHBA-së për çelikun dhe aluminin. Kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu keqardhjen për vendimin e papritur të Presidentit Donald Trump për t’u tërhequr nga deklarata e grupit G7. “Shpallja e tërheqjes, përmes një mesazhi në twitter na kthjellon, por edhe na dëshpëron” …

Më shumë

Analistët për euron

Menjëherë pas deklaratës së guvernatorit të Bankes së Shqipërisë Gent Sejko që institucioni që ai drejton do të ndërhyjë në treg për të blerë valute efekti psikologjik i këtij veprim ka dhënë rezultat duke zhvlerësuar sërish lekun shqiptar. Kjo ndërhyrje e bankës është e mirëpritur dhe pse jo edhe e …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com