KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 18)

Ekonomi

Rama: “Bypassi i Fierit një legjendë katastrofike paaftësie, papërgjegjshmërie dhe korrupsioni”

Rama: Gati kontratat për financimin e bajpaseve të Fierit dhe Vlorës

Kryeministri EdI Rama ka shprehur pakënaqësinë e tij për tejzgjatjen e ndërtimit të bypassit të Fierit, një veprat kryesor të infrastrukturës rrugore shqiptare, por ka dhënë shpresa për përshpejtimin e ndërtimit të tij. “E kam shumë të qartë që ndërkohë që ne flasim aty vazhdojnë komentet po By-Pass-i i Fierit, …

Më shumë

Basha: Jemi në një krizë të trefishtë; krizë sigurie, kushtetuese dhe ekonomike

Basha: Jemi në një krizë të trefishtë; krizë sigurie, kushtetuese dhe ekonomike

Me akuzat se vendi është në një krizë të trefishtë: krizë e sigurisë, kushtetuese dhe ekonomike, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaron se nuk do të ketë më asnjë pakt me kryeministrin Rama. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tha se as zgjedhjet nuk mund të zhvillohen normalisht sa …

Më shumë

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Tabaku: Një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë!

Partia Demokratike më e madhja e opozitës në Shqipëri, publikon fakte dhe raporte që sipas saj tregojnë se një në tre tendera në Shqipëri përfitohen në mënyrë të padrejtë dhe pa garë. Deputetja demokrate Jorida Tabaku përmendi një prej këtyre kompanive, që sipas saj është e një familjari të kryeministrit …

Më shumë

Irani në gjykatën e OKB për të hequr sanksionet amerikane

Mohsen Mohebi

Irani i është drejtuar gjykatës më të lartë të Kombeve të Bashkuar në përpjekje për të hequr sanksionet amerikane të rivendosura ndaj tij nga Presidenti Donald Tramp. Çështja iu paraqit Gjykatës Ndërkombëtre të Drejtësisë në korrik të këtij viti, me pretendimin se sanksionet që adminisrata Tramp vendosi në datën 8 …

Më shumë