KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 146)

Ekonomi

Haxhinasto: Luftë informalitetit në transport

Haxhinasto: Luftë informalitetit në transport

Lufta kundër informalitetit do të shtrihet edhe në transport. Paralajmërimi është bërë nga ministri i transportit dhe infrastrukturës Edmond Haxhinasto. “Do të rriten kontrollet në linjat e transportit urban, ndër-urban dhe në shërbimet taksi” citohet të ketë thënë zoti Haxhinasto gjatë një takim me punonjës të kontrollit të shërbimit të …

Më shumë

PD: Konçesion klientelist!: MTI: Gjithçka transparente!

PD: Konçesion klientelist!: MTI: Gjithçka transparente!

Dhënia me konçesion e degëzimit hekurudhor Ballsh-Fier -Vlorë, ka provokuar polemika të tjera mes opozitës së djathtë dhe Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës. Opozita me anë të deputetes së PD Liljana Elmazi akuzoi drejtëpërdrejtë kryeministrin Edi Rama se ka vendosur t’i japë mikut dhe donatorit të tij, djalit të Valentina …

Më shumë

Informaliteti, Rama dhe Berisha përplasen në parlament

Informaliteti, Rama dhe Berisha përplasen në parlament

Paketa e qeverisë kundër informalitetit të biznesit ka shkaktuar debate të ashpra në seancën parlamentare të së mërkurës. Kryeministri socialist Edi Rama u shpreh mjaftë i vendosur se qeveria e tij nuk do të tërhiqet deri në formalizimin e poltë të ekonomisë. Me një gjuhë të drejtëpërdrejtë ai paralajmëroi bizneset …

Më shumë