KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 129)

Ekonomi

Operacioni kunder informalitetit, rritet me 50 per qind numri i kuponave

Rama: Shqipëria ka hyrë në një nivel të ri të ligjshmërisë ekonomike

Autoritetet shqiptare duket se jane optimiste per rezultatet e para te operacionit kunder informalitetit. Brisida Shehaj, Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Dritan Ylli kreu i Inspektoriatit të Punës Dritan Ylli, dhane te shtunen detaje rreth 10 diteve te pare te kontrolleve. Sipas Shehajt “Deri tani janë kryer 13532 kontrolle në …

Më shumë

Rama: “Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor…”

Rama: "Nuk ka nevojë të shkrepni armën e nacionalizimit, por merrni kuponin tatimor..."

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar edhe më tej deklaratat e tij kundër informalitetit. Në ditën e parë të nisjes së operacionit të paralajmëruar në të gjithë vendin zoti Rama quajti një “luftë” në territorin e zhvillimit ekonomik e tregtar. Deklaratat e tij gjatë një takimi me ministrat, drejtues të tatimeve …

Më shumë

Jaka: Të mbështesim luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal

Jaka: Të mbështesim luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës inkurajoi nismën dhe reformën e qeverisë në luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal. Aksioni i lajmëruar se do të nisi në shtator ka marrë mbështetjen e kreut të Dhomës, Nikolin Jaka. Duke i konsideruar këto fenomene si dëm për ekonominë dhe nxitëse të …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com