KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 111)

Ekonomi

Manjani: Në marrëdhënie me biznesin do të përdorim “strategjinë e letrës së bardhë”

Manjani: Në marrëdhënie me biznesin do të përdorim "strategjinë e letrës së bardhë"

Qeveria shqiptare po synon të përmirësojë në maksimum marrëdhëniet me biznesin që operon në vend, pas pakënaqësive të shprehura prej tij kohët e fundit. Për këtë ajo ka zgjedhur atë ministri i drejtësisë Ylli Manjani e ka quajtur “strategjia e letrës së bardhë”. “Strategjia e letrës së bardhë na nxjerr …

Më shumë

Rritja e investimeve reciproke mes Shqipërise dhe Kosovës

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës Hykmete Bajrami kanë nënshkruan marrëveshjen e investimeve . Kjo marreveshje synon të rregullojë mbrojtjen , promovimin dhe nxitjen e investimeve direkte të Shqipërise dhe Kosovës. Gjithashtu Ministrja Ekonomi theksoi se ligji shqiptar për investimet strategjike po merret …

Më shumë

Haxhinasto: Nuk jam njoftuar për shitjet e aksioneve të Aeroportit “Nënë Tereza”

Ministri i transporteve Edmond Haxhinosto deklaroi se nuk është njoftuar zyrtarisht për një shitje të aksioneve të aeroportit Nënë Tereza nga grupi i shërbimeve financiare “China Everbright” me bazë në Hong Kong.  Deklarata e zotit Hxhinasto vjen në një kohë kur vetë kompania kineze ka njoftuar në faqen e saj …

Më shumë