KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi (Faqe 101)

Ekonomi

Korçë: Fermerët e prodhimit të mollëve ankohen për çmimet e lira të ofruara nga tregtarët

Prodhimi i sivjetshëm i mollës ka shënuar sasinë e 65 mijë toneve në Qarkun e Korçës. Megjithë këtë prodhim të bollshëm, fermerët shprehen të pakënaqur me çmimet me të cilat ia kanë shitur produktet e tyre tregtarëve dhe stabilimentet frigoriferike tv rajonit, ndërsa kërkojnë edhe zgjerimin e tregjeve, çka do …

Më shumë

Shtohen prurjet nga rreshjet, KESH rrit kuotat e prodhimit dhe shitjes

Shtohen rreshjet, KESH rrit kuotat e prodhimit

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare njoftoi se po ndjek nga afër situatën aktuale hidrike dhe regjimin e shfrytëzimit në HEC-et veçanërisht të kaskadës së lumit Drin, në kushtet e shtimit të prurjeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të ditëve të fundit. Sipas të dhënave të orës 11:00 të së martës, niveli …

Më shumë

OSHEE e alarmuar nga dëmtimi i rrjetit shpërndarës

OSHEE, shkurton investimet për të rritur importet

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) shprehu të shtunën shqetësim mbi fenomenin, sipas tij alarmant të dëmtimit të rrjetit shpërndarës, shkaktuar nga palë të treta. Sipas OSHEE kjo ka sjellë jo vetëm kosto financiare për kompaninë për riparime, por edhe rritje të detyrimeve financiare ndaj klientëve për shkak të …

Më shumë