KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 90)

Bota

SHBA – Qindra gra protestojnë në Senat kundër ndarjes së familjeve të migrantëve

Rreth 600 protestues, shumica gra, mësynë në ndërtesën e Senatit amerikan për të protestuar kundër ndarjeve të familjeve të migrantëve dhe dërgimit të tyre në qendra të paraburgimit, përpara se të arrestohen. Me mbulesa termike, të njëjta me ato që u shpërndahen fëmijëve të ndarë nga prindërit e tyre klandestinë, …

Më shumë

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Historia e Rusisë deri më tani; Një ndeshje e paharrueshme në hapje të Botërorit Rusi 2018, dhe fitorja me Egjiptin i dhanë mundësinë atyre për t’u kualifikuar.  Por humbja me Uruguajin i solli ata me këmbë në tokë. Pasi sfida me Spanjën është krejt gjë tjetër. Përgatitësi atletik i Rusisë, Paulino …

Më shumë

Grupi G, goli i shqiptarit Januzaj firmos fitoren minimale të Belgjikës ndaj Anglisë, Tunizia përmbys Panamanë 2-1

Përmbledhje Angli vs Belgjikë 28 Qershor 2018

Pas grupit H, edhe grupi G i “Rusi 2018” ka dhënë të enjten verdiktet e tij duke kualifikuar për më tej Belgjikën, si të parën e grupit dhe Anglinë si të dytën. Ndërkohë, Tunizia ka mundur 2-1 Panamanë në takimin tjetër të mbrëmjes, por të dyja skuadrat ishin eliminuar që …

Më shumë