KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 9)

Bota

Rusia sulmon anijet ukrainase

Parlamenti i Ukrainës do të vendosë nëse do të sjellë ligjin ushtarak, pas zemërimit për kapjen e tre prej anijeve të saj detare nga Rusia. Protestuesit u mblodhën jashtë ambasadës ruse në kryeqytetin Kiev dhe i vunë flakën një makine të ambasadës. Incidenti në ujërat jashtë gadishullit të Krimesë shënon …

Më shumë