KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 80)

Bota

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Franca mund Kroacinë 4-2 dhe shpallet fituese e Kampionatit të 21 Botëror të Futbollit

Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë duke u shpallur fituese e Kampionatit Botëror FIFA Rusi 2018. Takimi final mes tyre në Luzhniki Stadium të Moskës të dielën, përpara pak më shumë se 78 mijë tifozëve të zjarrtë, kishte vërtetë nota dramatike. Ndërsa kroatët sulmonin pa ndërerë dhe i kishin vënë francezët …

Më shumë

Haiti, kryeministri jep dorëheqjen pas protestave kundër rritjes së çmimit të karburanteve

Jack Guy Lafontant

Kryeministri i Haitit Jack Guy Lafontant ka dhënë dorëheqjen pasi vendi i tij u përfshi nga protesta të dhunshme kundër rritjes së çmimit të karburanteve. Në një fjalim të mbajtur në dhomën e ulët të kongresit në kryeqytetitn Port-O-princ të Haitit, ai bëri të ditur se dorëheqja e tij ishte …

Më shumë

Belgjika fiton medaljen e argjentë në Botërorin e Rusisë

Belgjika fiton medaljen e argjentë në Botërorin e Rusisë

Kampionati i 21-të Botëror i Futbollit, që po mbahet në Rusi dhe po sillet për sportdashësit ekskluzivisht dhe falas nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, ka luajtur të shtunën pasdite aktin e tij të parafundit. Belgjika dhe Anglia kanë zbritur në fushën e blertë të Stadiumit të Shën Pjetërburgut për duelin …

Më shumë