KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 8)

Bota

Serbi, protesta masive kundër Presidentit Vuçiç

Serbi, protesta masive kundër Presidentit Vuçiç

Mijëra serbë parakaluan të shtunën në Beograd, duke sfiduar edhe temperaturat polare për të manifestuar kundër presidentit, Aleksandar Vuçiç, i kritikuar për autoritarizëm.Manifestuesit u mblodhën gjithashtu në rreth 40 qytete të tjera, duke akuzuar pushtetin për presion ndaj mediave dhe shoqërisë civile. Ata kërkuan dorëheqjen e drejtuesve të televizionit publik …

Më shumë

Venezuelë, Maduro refuzon ndërmjetësimin e BE-së

Nicolas Maduro refuzon ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Presidenti venezuelian nuk pranoi dokumentin përfundimtar të grupit të kontaktit ndërkombëtar të Bashkimit Europian. Dokument që Meksika, Bolivia dhe vendet e Karaibeve refuzuan të firmosin dhe ku shkruhet se promovohet hapja e një procesi electoral, koordinimin e një misioni humanitar dhe dërgimin e …

Më shumë