KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 70)

Bota

Dënimi i pastorit amerikan Brunson, SHBA sanksione ministrave Gul dhe Sojlu

Moslirimi i Bransonit, SHBA kërcënon Turqinë me sanksione

Shtetet e Bashkuara kanë sanksionuar Turqinë, duke goditur dy nga figurat më të larta të qeverisë së Ankarasë, ministrin e Drejtësisë dhe atë të Brendshëm. Shkak për këtë lëvizje të paralajmëruar më herët nga Uashingtoni është bërë dënimi i pastorit amerikan Andrew Brunson. Për Shtëpinë e Bardhë, ministrat Abdulhamit Gul …

Më shumë

SHBA, bllokohen programet e printimit në 3D të armëve

SHBA, bllokohen programet e printimit në 3D të armëve

Një gjykatës federal në Seattle të Shteteve të Bashkuara bllokoi publikimin e një programi kompjuterik që u lejon klientëve të printojnë në 3D nga interneti armë zjarri. Grupi që përkrah qasjen ndaj armëve, “Defense Distributed” publikoi për shkarkim skemat e armëve 5 ditë më parë. Firma në fjalë kishte arritur …

Më shumë