KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 7)

Bota

BE: Sanksione të reja ndaj Rusisë

BE: Sanksione të reja ndaj Rusisë

BE-ja vlerëson vendosjen e sanksioneve të reja kundër Rusisë dhe u bën thirrje të gjitha palëve për ulje të tensioneve pas asaj që ndodhi në Detin e Azov, theksoi zëdhënësi i Komisionit Europiani cili shpreh shqetësim të madh për këtë situatë. “Puna vazhdon brenda BE-së për të vlerësuar mundësinë e …

Më shumë

Gianluca Vialli, ish futbollisti i Juventusit dhe lufta me kancerin në librin e tij

Gianluca Vialli, ish futbollisti i Juventusit dhe lufta me kancerin në librin e tij

“Janë disa fraza të cilat duhet ti përsërisësh për tu motivuar dhe për të përballuar disa sfida tepër të vështira.” Gianluca Vialli, ish futbollisti i Juventusit dhe Samdporias, i ka mbledhur të gjitha për të luftuar ndaj kancerit. E gjitha tregohet në një libër i cili do të publikohet të …

Më shumë

Rusia akuzon Ukrainën për “metoda të rrezikshme” në Kerç Strait

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov akuzoi të hënën Kiev për lëvizje “të rrezikshme” në Strait Kerç pas një konfrontimi ndërmjet anijeve të marinës ruse dhe ukrainase. Lavrov tha se Ukraina kishte shkelur normat ndërkombëtare me “metoda të rrezikshme që krijonin kërcënime dhe rreziqe për lëvizjen normale të anijeve në …

Më shumë

Rumani, përurohet mes polemikave Katedralja e re Ortodokse

Patriarku Ekumenik i Kostandinopojës dhe udhëheqësi i Kishës Ortodokse Rumune kanë inauguruar një katedrale të re në Bukuresht, mes polemikave mbi përdorimin e fondeve publike për këtë projekt. Dhjetëra mijëra persona qëndruan jashtë Katedrales për Shpëtimin e Njerëzve, ku u mbajt ceremonia inauguruese nga Patriarku nga Stambolli Bartholomeu I, i …

Më shumë