KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 62)

Bota

Samiti për Sirinë

Samiti për Sirinë

Të nxitur nga dhuna e regjistruar gjatë javës në bastionet e mbetura të rebelëve, liderët e Rusisë, Gjermanisë, Francës dhe Turqisë u mblodhën të shtunën në Stamboll për një samit mbi Sirinë. Duke reaguar në përfundim të takimit, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se zgjidhja e krizës siriane nuk mund …

Më shumë

SHBA: Dalin të dhëna për dërguesin e pakove me eksploziv

Cesar Sayoc është personi që autoritetet amerikane kanë ndaluar në lidhje me pakot me eksploziv dërguar kritikëve të Presidentit amerikan Donald Tramp. 56-vjecari Sayoc, i cili ka punuar si manaxher në një shfaqje striptiz, tashmë përballet me pesë akuza, përfshi dërgimin përmes postës të ekplozivëve deh kërcënimin e ish presidentëve. …

Më shumë

Bosnje Hercegovinë, emigrantët tentojnë të hyjnë në Kroaci, përplasen me policinë

Emigrantët, përplasje me policinë Kroate pjesëtare të BE-së

Disa persona janë lënduar në Bosnje-Hercegovinë, në një përplasje mes policisë dhe emigrantëve që përpiqeshin të hynin në Kroacinë anëtare të Bashkimit Europian. Me shpresën se Kroacia fqinje do të hapë kufijtë, qindra emigrantë kanë kaluar disa net nën qiell të hapur, në rrugë, duke bllokuar kalimin në kufi. Një …

Më shumë