KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 561)

Bota

Tusk : 100 mijë emigrantë duhet të shpërndahen në vendet e BE-së sipas kuotave të caktuara

Tusk : 100 mijë emigrantë duhet të shpërndahen në vendet e BE-së sipas kuotave të caktuara

Disa qindra emigrantë të pajisur me bileta hipën të enjte në një tren që do të largohej nga stacioni Keleti i Budapestit. Autoritetet hungareze kanë vendosur ta hapin pjesërisht stacionin e trenit për ata emigrantë që kanë dokumente të rregullta identifikimi dhe leje lëvizjeje të marra sipas procedurave të BE-së. …

Më shumë

Italia, Gjermania dhe Franca, i kërkojnë BE një përgjigje të fortë ndaj krizës së emigrantëve

Italia, Gjermania dhe Franca, i kërkojnë BE një përgjigje të fortë ndaj krizës së emigrantëve

Italia, Gjermania dhe Franca, kanë nënshkruar së bashku një dokument politik ku i kërkojnë Bashkimit Europian rishikimin e rregullave europiane në të drejtën e azilit për emigrantët. Dokumenti u firmos nga ministri i Jashtëm italian Gentiloni, ai gjerman Steinmeier e francezi Fabius. Nëpërmjet tij u kërkohet vendeve të BE një …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com