KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 51)

Bota

Michelle Obama, publikon autografinë e shumëpritur “Becoming”

Michelle Obama, avokatja dhe ish Zonja e parë amerikane ka nxjerre ne treg autobiografinë e shumëpritur me titull “Becoming”. Në këtë autobiografi rrëfehet shumë rreth marrëdhënies private mes Michelle dhe ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama. Në autobiografinë e saj Michelle rrëfen se si ky çift ka arritur t’i …

Më shumë

Rusia kërcënon me braktisjen e Davosit, për shkak të saksionëve

Autoritetet ruse do të braktisin Forumin Ekonomik Botëror në Davos nëse sanksionet e vendosura ndaj sipërmarrësve rusë nuk do të hiqen, theksoi kryeministri rus, Dmitri Medvedev në konferencës së Palermos, kushtuar zhvillimeve në Libi. Organizatorët e Forumit Ekonomik Botëror në Davos, që zhvillohet çdo vit në janar, duket se kanë …

Më shumë

Dorëhiqet Avigdor Libermen, reagon ndaj armëpushimit në Hamas

Jep dorëheqjen ministri i mbrojtjes së Izraelit, Avigdor Liberman. Njeriu që njihet si prej eksponentëve më radikalë kundër Palestinezëve në qeverinë e Benjamin Netanjahut, ka reaguar kështu në shenjë proteste, kundër marrëveshjes së armëpushimit të arritur një ditë më parë mes Hamasit, dhe ushtrisë izraelite. Largimi i Liberman që është …

Më shumë

Qeveria britanike diskuton projekt-marrëveshjen e Brexit-it

Qeveria britanike diskuton projekt-marrëveshjen e Brexit-it

Qeveria britanike ka rënë dakord me tekstin e marrëveshjes së ofruar një ditë më parë nga Bashkimi Europian. Kryeministrja britanike Theresa May ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të kabinetit të mërkurën për të diskutuar projekt-marrëveshjen e Brexit-it. Sipas BBC-së, teksti është dakordësuar në nivel teknik pas negociatave intensive këtë …

Më shumë