KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 500)

Bota

Koreja e Veriut, Kim Jong-un do të çimentojë statusin e tij dhe do të shfaqë vizionin për të ardhmen

Kim Jong-un: Jemi në “fazën perfundimtare” të raketës balistike ndër-kontinentale

Koreja e Veriut po zhvillon evenimentim më të rëndësishëm politik në dekada, ku lideri Kim Jong-un do të çimentojë statusin e tij dhe do të shfaqë vizionin për të ardhmen. Mijëra delagatë janë mbledhur nga i gjithë vendi në një shfaqje të koreografuar që cilësohet si një kurorëzim jo zyrtar …

Më shumë

Erdogan, “Ne do të shkojmë në rrugën tonë, ju shkoni në tuajen” iu drejtua vendeve të BE-së

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se Turqia nuk do të ndryshojë legjislacionin e saj kundër terrorizmit për hir të heqjes së regjimit europian të vizave për qytetarët e saj. Deklarata e Erdogan erdhi një ditë pasi kryeministri Ahmet Davutollu, i cili ka negociuar marrëveshjen BE-Turqi, dha dorëheqjen pas …

Më shumë

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Autoritetet kanadeze shpallën gjendjen e jashtëzakonshme në provincën e Albertës, pasi një zjarr masiv detyroi 88 000 banorët e qytetit McMurray të evakuoheshin. Zjarrfikësit dhe policia lokale paralajmëruan se zjarri mund të shkatërrojë pjesën më të madhe të qytetit dhe se 24 orët e ardhshme do të jenë vendimtare. Zjarri …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com