KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 498)

Bota

Trudo viziton Uashingtonin

Trudo viziton Uashingtonin

Kryeministri liberal i Kanadasë, Xhastin Trudo, nisi vizitën e tij të parë në Uashington dhe të parën të një udheheqësi kanadez në Shtetet e Bashkuara në 20 vjetët e fundit. Ai u prit në Shtëpinë e Bardhë nga presidenti Barack Obama. Obama ia kishte drejtuar ftesen për vizitë zotit Trudo …

Më shumë

Sulm në Izrael

Policia izraelite ka arritur të neutralizojë sot dy agresorë palestinezë të cilët kanë hapur zjarr ndaj makinave në Jeruzalem, duke plagosur një person. Ndërkohë ushtarët izraelite në Bregun Perëndimor vranë një palestinez që u përpoq t’i godiste me thikë. Këto ngjarje vijnë pas një sulmi në Telaviv ditën e djeshme, …

Më shumë

Shkëmbime zjarri në Tunizi

Një grup xhihadist u përplas sot me forcat e sigurisë në një qytet tunizian dhe, si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, raportohet për të paktën 45 viktima. Policia thotë se ka vrarë 28 terroristë dhe është vënë në kërkim të të tjerëve. Qeveria shpalli ndalimqarkullimin për sa kohë vazhdon operacioni.

Më shumë