KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 497)

Bota

Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Presidenti amerikan, Barack Obama dënoi atentatet terroriste që goditën Brukselin, duke i bërë thirrje botës që të bashkohet përballë atyre që kërcënojnë sigurinë e popujve në të gjithë botën. “Ne do të bëjmë gjithaçka ne mundemi për të mbështetur miqtë dhe aleatët tanë” deklaroi Obama nga Kuba, ku ka filluar …

Më shumë

Davutoglu: Sulmet treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit

Davutoglu: Sulmet treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka reagur ashpër në lidhje me sulmet terrorist në Bruksel. “Dënoj sulmet të cilat kanë treguar edhe njëherë fytyrën globale të terrorizmit në ngjarjen e ndodhur sot në orët e mëngjesit në Bruksel” citon zotin Davutoglu agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency. ”Gjithashtu dëshiroj të …

Më shumë

Holland: “Evropa duhet të marrë masat e domosdoshme përballë nivelit të lartë të kërcënimit”

"Evropa duhet të marrë masat e domosdoshme përballë nivelit të lartë të kërcënimit”

Presidenti francez, Fransua Holland tha të martën se nëpërmjet atentateve në Bruksel, është goditur e gjithë Evropa. Në një komunikatë të shpërndarë vlerësohet se “Evropa duhet të marrë masat e domosdoshme përballë nivelit të lartë të kërcënimit” ndërsa kujtoi se “Franca, që është sulmuar gjithashtu në janar dhe nëntor do …

Më shumë