KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 494)

Bota

Çlirohet qyteti sirian

terroristet siri manastir isis forcat ruse

Ushtria siriane, e mbështeur nga forcat ajrore ruse, ka shkatërruar një qëndër komandoje që grupi terrorist i shtetit islamik kishte ngritur pranë një manastiri të krishterë në qytetin e Kuariatein. Operacioni i shkatërrimit të qëndrës së komandos ishte pjese e fushatës që ushtria siriane ndërmorri për çlirimin e qytetit te …

Më shumë

Armëpushim në Nagorni – Karabak

Armëpushim në Nagorni - Karabak

Azerbajxhani dhe forcat etnike armene të rajonit separatist të Nagorni-Karabakut kanë rënë dakord për një armëpushim të menjëhershëm pas katër ditë luftimesh mes tyre. “Operacionet ushtarake përfunduan sot në mesdite”, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit në një deklaratë që u pasua me të njëjtin njoftim nga autoritetet …

Më shumë