KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 491)

Bota

Rrëmbehet një avion i Egyptair

Rrëmbehet një avion i Egyptair

Një avion i Egyptair me 81 pasagjerë në bord që fluturonte nga Aleksandria në Kajro, është rrëmbyer mëngjesin e së martës. Lajmi është konfirmuar nga vetë linja ajrore përmes një postimi në Twitter. Piloti është kërcënuar nga një pasagjer i cili mban një brez me eksploziv. Ai ka detyruar avionin …

Më shumë

Karter konfirmoi se numri dy i shtetit islamik,është vrarë gjatë një operacioni në Siri

Numri dy i grupit terrorist të shtetit islamik Abdul Rahman Mustafa al-Kaduli, një shtetas iraken i njohur me emrin Haxhi Imam, është vrarë gjatë një operacioni të koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të në Siri. Lajmi u konfirmua nga sekretari amerikan i mbrojtjes Eshton Karter. “Forcat amerikane kanë vrarë disa terroristë …

Më shumë

Xhon Kerry ka mbërritur në Bruksel

Sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerri ka mbërritur dje në Bruksel ku fillimisht është takuar me presidentin e komisionit europian Junker, dhe më pas me kryeministrin Belg Sharl Mishel. Gjatë një konference të përbashkët me Mishel, Kerri u shpreh se Shtetet e Bashkuara të amerikës bashkohen në solidaritet me familjarët …

Më shumë