KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 488)

Bota

Shpërthime me bomba dhe përleshje me armë tronditen kryeqytetin e Indonezisë, Xhakarta

Një varg shpërthimesh me bomba tronditen sot kryeqytetin e Indonezisë, Xhakarta. Shpërthimet e forta u pasuan nga të shtëna me armë zjarri. Policia bëri të ditur se pesë sulmues dhe dy njerëz të tjerë janë vrarë. Mes sulmuesve kishte disa atentatore vetëvrasës. Shpërthimet ndodhen në disa pika, përfshirë një qendër …

Më shumë

Irani liron 10 marinarët amerikanë

Televizioni shtetëror iranian raportoi se Garda Revolucionare e Iranit i liroi 10 marinarët amerikanë, të cilet u arrestuan pasi hynë në ujërat iraniane. “Pas kërkimit të faljes nga ana e tyre, marinarët janë liruar në ujërat ndërkombëtare të Gjirit”, lajmëroi Garda. Po sipas saj, marinarët – nëntë burra dhe një …

Më shumë