KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 482)

Bota

SHBA ndihmon Ukrainën

Shtëpia e Bardhë do t’i japë Ukrainës 220 milionë dollarë ndihma këtë vit, për të mbështetur reformat e saj ekonomike dhe politike. Ndihma për vendin e shpartalluar nga lufta është bërë e ditur pasi zv/presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka biseduar me telefon me kryministrin e Ukrainës, Volodymyr Hroysman. Shtëpia …

Më shumë

Kryeministri francez rrit praninë policore, pranon se mund të ketë sulme të tjera

Franca po ben gjithçka që mundet për të parandaluar sulmet terroriste, ka thënë kryeministri francez Manuel Valls, duke lënë të kuptohet se Franca mund të goditet nga sulme të reja terroriste. Valls tha se inteligjenca dhe shërbimet policore kanë parandaluar 15 sulme që nga viti 2013. “Kemi nevojë të forcojmë …

Më shumë

Princi William thyen tabutë; Pozon për revistën e homoseksualëve “Attitude”

Princi i Britanisë së Madhe William, është fotografuar për kopertinën e revistës për homoseksualë, “Attitude” me qëllim që të flasë kundër rrahjes dhe keqtrajtimeve të njerëzve për shkak të orientimit të tyre seksual. Princi që është i dyti në linjë për t’u bërë Mbret, është pjesëtari i parë i familjes …

Më shumë

Harvey Keitel: SHBA-të duhet të kenë një president që lufton muret, dhe jo një që t’i ndërtojë

Aktori amerikan Harvi Kajtëll u ka bërë thirrje bashkëqytetarëve të tij të reflektojnë se si duan që vendi i tyre të përfaqësohet në sytë e botës. “Vendi duhet të ketë një president që lufton muret, dhe jo një që do të ndërtojë të tillë”, thotë ai në një intervistë për …

Më shumë