KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 481)

Bota

Tela me gjëmba në kufirin e Maqedonisë në përpjekje për të frenuar fluksin e madh të refugjatëve që hyjnë nga greqia në tokën e saj

Moda hungareze e gardheve me tela me gjëmba u përhap me shpejtësi në evropë dhe ballkan, e fundit që po e zbaton është maqedonia, në përpjekje për të frenuar fluksin e madh të refugjatëve që hyjnë nga greqia në tokën e saj. Për të parë nga afër gjendjen, në pikën …

Më shumë

Në Gjykatën Themelore të Shkupit nisi sot procesi gjyqësor ndaj 29 personave

Në Gjykatën Themelore të Shkupit, nisi sot procesi gjyqësor ndaj 29 personave, të dyshuar si pjesëmarrës të një grupi të armatosur, të cilët sipas Kodit Penal të Maqedonisë ngarkohen me veprat “organizim terrorist”, te lidhur me përleshjet e armatosura që ndodhën në Kumanovë,me 9 dhe 10 maj të vitit të …

Më shumë

Merkel ndodhet në Ankara për situatën e krijuar ditët e fundit në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë

Kancelarja gjermane Anxhela Merkel ndodhet në Ankara për të diskutuar me krerët e shtetit turk mbi kontributin që mund të japë Turqia në kufizimin e numrit të refugjatëve që hyjnë në Europën perëndimore, e vecanërisht në situatën e krijuar ditët e fundit në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë. Rreth 35 …

Më shumë

Klinton në Miçigan

Klinton ne Micigan

Kandidatja demokrate për presidente dhe ish-sekretarja e shtetit Hilari Klinton, preferoi dje të linte fushatën në Nju Hempshajer për të ndaluar në qytetin Flint të Miçiganit, banorët e të cilit prej dy vitesh po përjetojnë një krizë me ujin e pijshëm, për shkak të niveleve të pashëndetëshme të plumbit që …

Më shumë