KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 480)

Bota

Këshilli norvegjez i refugjatëve: 4 mijë banorë janë larguar nga Falluxha

Rreth 4 mijë persona janë larguar nga qyteti Falluxha, që është nën kontrollin e militantëve të Shtetit Islamik, pasi forcat qeveritare kanë hapur korridorin, meqë kanë marrë rrugën kryesore për në kryeqytetin Bagdad. Këshilli norvegjez i refugjatëve, që punon me irakianët e zhvendosur brenda Irakut, tha sot se prej fundit …

Më shumë

Tragjedia në Orlando: Kulla Eifel visht me ngjyrat e flamurit amerikan

Kulla Eiffel do të mbajë sot në mbërmje gjyrat amerikane në homazh të viktimave të të shtënave në Orlando. “Bashkia e kryeqytetit francez do të ngrejë gjithashtu flamurin shumë ngjyrësh të komunitetit gei si dhe flamurin amerikan”, njoftoi kryebashkiakja Anne Hidalgo. Ajo i adresoi gjithashtu keqardhjet, solidaritetin dhe afeksionin e …

Më shumë