KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 478)

Bota

SHBA ndihmon Ukrainën

Shtëpia e Bardhë do t’i japë Ukrainës 220 milionë dollarë ndihma këtë vit, për të mbështetur reformat e saj ekonomike dhe politike. Ndihma për vendin e shpartalluar nga lufta është bërë e ditur pasi zv/presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka biseduar me telefon me kryministrin e Ukrainës, Volodymyr Hroysman. Shtëpia …

Më shumë

Kryeministri francez rrit praninë policore, pranon se mund të ketë sulme të tjera

Franca po ben gjithçka që mundet për të parandaluar sulmet terroriste, ka thënë kryeministri francez Manuel Valls, duke lënë të kuptohet se Franca mund të goditet nga sulme të reja terroriste. Valls tha se inteligjenca dhe shërbimet policore kanë parandaluar 15 sulme që nga viti 2013. “Kemi nevojë të forcojmë …

Më shumë