KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 472)

Bota

Xhon Kerry dhe homologu i tij rus Lavrov, ndodhen në Vienë për të mbështetur bisedimet për paqe

Lavrov u bën SHBA-ve thirrje për të shpëtuar planin për armëpushim në Siri

17 vende të Grupit ndërkombëtar për mbështetjen e Sirisë, janë mbledhur sot në Vienë për të mbështetur bisedimet për paqe në vendin që po përballet me një luftë disavjecare civile. Sekretari amerikan i shtetit Xhon Kerry dhe homologu i tij rus Lavrov bashkëdrejtojnë këtë takim në përpjekje për të vënë …

Më shumë

Raporti i Komisionit Evropian: Marrëveshja për vizat me Turqinë, rrit kërcënimin e sulmeve terroriste

Vazhdon tensioni mes Gjermanisë dhe Turqisë

Marrëveshja e vizave me Turqinë mund ta shtojë kërcënimin e sulmeve terroriste ndaj vendeve te BE-së. Ajo i hap kufijtë europiane 75 milionë qytetareve të tjerë e pikërisht për këtë, është mjaft joshëse për ekstremistët. Sipas Komisionit Europian ekstremistët, por edhe organizatat kriminale, do të kërkojnë ta shfrytëzojnë situatën e …

Më shumë

Tajlandë, autoritetet mbyllin ishullin më të vizituar nga turistët, dëmtohen burimet natyrore

Fluksi i turizmit po dëmton burimet natyrore. Autoritetet tajlandeze kanë deklaruar se do të mbyllin një nga ishujt më të frekuentuar të vendit, Koh Tachai, në provincën Phang Nga, i cili është pjesë e Parkut Kombëtar Similan. Thuajse të gjitha parqet detare të Tajlandës qëndrojnë të mbyllur nga mesi i …

Më shumë