KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 450)

Bota

Atentat gazetarit të njohur bjellorus

Pavel Sheremet, një gazetar i njohur bjellorus, humbi sot jetën, pasi makina me të cilën udhëtonte shpërtheu në kryeqytetin ukrainas Kiev. Gazetari 44 vjeçar Sheremet po drejtonte veturën për në zyrat e gazetës Ukrainska Pravda kur ndodhi shpërthimi. Vetura ishte pronë e dejtoreshës së kësaj gazete, Olena Pritula. Presidenti i …

Më shumë

Erdogan telefonon Obamën, kërkon ekstradimin e Gylenit

Shtëpia e Bardhë konfirmoi se presidenti turk Rexhep Taip Erdoğan dhe presidenti amerikan Barak Obama kanë biseduar për ekstradimin e mundshëm të Fetullah Gulenit, liderit të organizatës terroriste FETO. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, njoftoi se kërkesa zyrtare në lidhje me ekstradimin e liderit të organizatës terroriste Fethullahçi …

Më shumë

Gjendja e jashtëzakonshme në Tunizi zgjatet edhe 2 muaj

Presidenti tunizian, Beji Caid Essebsi njoftoi zgjatjen për një periudhë dy mujore të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nëntorin e kaluar nën vorbullën e një sulmi terrorist kundër Gardës presidenciale. Kreu i shtetit vendosi pas konsultimeve me kreun e qeverisë dhe presidentin e Asamblesë të Përfaqësuesve të popullit për të …

Më shumë