KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 440)

Bota

Sendërs: Do të punoj me Klinton për transformimin e Partisë Demokratike

Në një video adresuar mbështetësve të tij, sënatori Berni Sendërs u shpreh se do të punonte me Hilari Klinton në mënyrë që të transformohej Partia Demokratike dhe që gjatë konventës demokrate të Korrikut të kalohej platforma më progresive në histori. Senders nuk mbështeti Klinton si kandidaten demokrate për presidente, megjithëse …

Më shumë

Falluxha, forcat irakene marrin kontrollin e godinës së qeverisjes lokale

Gjatë operacionit për rimarrjen e qytetit të Falluxhas, forcat qeveritare irakene kanë çliruar godinën kryesore të qeverisjes lokale të qytetit, i cili ndodhet në duart e Shtetit Islamik që nga janari i vitit 2014. Gjeneral Lejtnant Abdul Uahab al-Saadi u shpreh për mediat e huaja se forcat anti-terrorizëm kanë çliruar …

Më shumë

Grekët protestojnë kundër reformave të qeverisë, kërkojnë dorëheqjen e Tsipras

Mijëra grekë kanë protestuar tek sheshi para Parlamentit në Athinë si dhe në qendër të Selanikut kundër reformave që ka marrë qeveria, duke i bërë thirrje kryeministrit Tsipras të japë dorëheqjen. Demonstruesit në sheshin “Sintagma”, skenë e përleshjeve të dhunshme në vitet e fundit, kanë mbajtur parulla dhe kanë hedhur …

Më shumë