KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 39)

Bota

WADA kontroll në Moskë

WADA kontroll në Moskë

Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA) do të dërgojë një ekip javën e ardhshme për të marrë të dhënat nga një laborator anti-doping në Moskë. Kjo është një kërkesë kyçe për rivendosjen e plotë të agjencisë ruse të anti-dopingut (RUSADA). Ekipi I përbërë prej pesë personash do të udhëtojë në Moskë të …

Më shumë

Kabineti qeveritar i Britnanisë së Madhe, apelon për një Breksit pa marrëveshje

Kabineti qeveritar i Britnanisë së Madhe, apelon për një Breksit pa marrëveshje

Kabineti qeveritar i Britnanisë së Madhe ka vendosur të intensifikojë përgatitjet për një Breksit pa marrëveshje, ndërsa është shtuar pasiguria për fatin e marrëveshjes së kryeministres Tereza Mei për daljen e vendit nga blloku europian. Ministrat kanë miratuar një fond prej 2 miliardë paundësh që do t’u shkojë departamenteve qeveritare …

Më shumë

Presidenti amerikan, Trump u kërkon unitet liderëve politikë në Kosovë

Presidenti amerikan, Trump u kërkon unitet liderëve politikë në Kosovë

Presidenti amerikan Donald Trump, i nxit dhe u ka kërkuar liderëve politik në Kosovë që të kenë unitet në arritjen një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë. Letra është publikuar nga Presidenti Thaçi të cilit dhe i është drejtuar. Në të shkruhet i nderuar z. President. Ishte kënaqësi të flisja me Ju në …

Më shumë

Hungari, vazhdojnë protestat kundër qeverisë

Mijëra njerëz u mblodhën të hënën mbrëma jashtë ndërtesës së televizionit shtetëror të Hungarisë, për të pestën natë me radhë, për të protestuar kundër qeverisë djathtiste të kryeminstrit, Viktor Orban. “Nuk do të largohemi”, “Ata po gënjejnë ditë e natë”, brohorisnin protestuesit. Dy ligjvënës u tërhoqën zvarrë jashtë ndërtesës së …

Më shumë