KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 33)

Bota

Londër, rihapet aeroporti Gatwick

Aeroporti Gatwick i Londrës, njoftoi se do të rifillojnë fluturimet, pas mbylljes 24 orëshe për shkak të fluturimit të dy dronëve mbi aeroport, gjë që detyroi policinë të anulojë gjitha fluturimet e parashikuara. Dhjetëra mijëra pasagjerë, mbeten të bllokuar në aeroport në pamundësi për të vijuar udhëtimet. “Pista e Gatwick …

Më shumë

Putin, konferenca e fundvitit

Putin, konferenca e fundvitit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka akuzuar klasat politike të SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe që nuk respektojnë publikun kur vënë në dyshim zgjedhjen e Donald Tramp si President si dhe referendumin e Breksit. – Ata nuk duan ta njohin fitoren e Presidentit Tramp. Kjo do të thotë të mos respektosh …

Më shumë

Reagon MJ e Iranit: Shqipëria është viktimë e SHBA -së dhe Izraelit

Irani e konsideron Shqipërinë viktimë të masave të padëshirueshme për shkak të mënyrës se trajtimit të diplomateve Iraniane. Kështu e ka quajtur zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Bahram Qasemi, për Agjencinë e Lajmeve, Irani një ditë pas publikimit të ngjarjes me ambasadorin e këtij vendi në Shqiperi. Kjo masë, sipas …

Më shumë

Obama si babagjyshi i vitit të ri

Obama si babagjyshi i vitit të ri

Ish-presidenti amerikan Barack Obama është shfaqur si Babagjysh gjatë një vizite të papritur në një spital për fëmijët e sëmurë në Washington. Obama mbante një kapuç të Babagjyshit dhe një thes me dhurata të shpinë ndërsa hyri në Spitalin Kombëtar të Fëmijëve. Ish-presidenti gëzoi fëmijët ndërsa u shpërndau dhurata dhe …

Më shumë

SHBA-të ngrenë padi ndaj dy shtetasve kinezë, të cilët akuzohen për hakim

SHBA-të ngrenë padi ndaj dy shtetasve kinezë, të cilët akuzohen pë hakim

Departamenti amerikan i drejtësisë ka ngritur padi ndaj dy shtetasve kinezë të cilët akuzohen se kanë ndërhyrë në rrjetet kompjuterike të kompanive dhe agjencive qeveritare të vendeve perëndimore. Dy shtetasit në fjalë mendohet se janë pjesë e një grupi hakerimi të njohur me emrin Kërcënimi i Vazhdueshëm i Avancuar 10, …

Më shumë