KRYEFAQJA » LAJME » Bota (Faqe 31)

Bota

Sekretari amerikan i shtetit Pompeo cakton përfaqësuesin për Korenë e Veriut

Sekretari amerikan i shtetit Pompeo cakton përfaqësuesin për Korenë e Veriut

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo ka emëruar drejtuesin e kompanisë Ford Motor, Stifën Bigën, si përfaqësusin special të SHBA-ve për Korenë e Veriut. – Stiv do të drejtojë politikën amerikan përkundrejt Koresë së Veriout dhe do të udhëheqë përpjekjet tona për të arritur synimin e Presidentit Tramp për denuklearizim …

Më shumë

Ish presidentes së Argjentinës i hiqet imuniteti parlamentar

Ish presidentes së Argjentinës i hiqet imuniteti parlamentar

Ligjvënësit argjentinas votuan të mërkurën për heqjen e imunitetit parlamentar të ish-presidentes Cristina Fernandez de Kirchner, duke lejuar në këtë mënyrë kontrollin e apartamenteve në pronësi të saj në kuadër të një hetimi për korrupsion. Fernandez është përfshirë në një skandal korrupsioni masiv, që dyshohet se ka ndodhur gjatë presidencës …

Më shumë

Bolton: SHBA do të reagojnë fuqishëm nëse regjimi i Assadit përdor armë kimike

Bolton: SHBA do të reagojnë fuqishëm nëse regjimi i Assadit përdor armë kimike

Këshilltari i ppresidentit amerikan Donald Trump paralajmëroi të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të reagonin “shumë fuqishëm” nëse presidenti sirian Bashar al-Assad përdor armë kimike në ofensivë për të rimarrë provincën Idlib. “Ne tani shohim planet e regjimit sirian për të rifilluar aktivitetet ushtarake sulmuese në provincën Idlib”, tha …

Më shumë